vrbamiroslav 

Oblíbená alba

Alba, která má vrbamiroslav v oblíbených
reklama
26 fotek, 8.9.2018, 72 zobrazení, 33 komentářů | koníčky, makro, příroda
Při mé další návštěvě mé oblíbené lokality jsem již z dálky viděl dva chlapíky, jak se k něčemu sklánějí a nad něčím diskutují. A protože nenechávám zvědavost jako výsadní vlastnost ženskejm, dohnal jsem je a zdvořile se optal, čímže se to zabývají. A tak jsem potkal J. Burela, vynikajícího českého mykologa a odborníka na hnojníky, se kterým jsem zmíněnou lokalitu obešel a jemuž vděčím za to, že u dnešního alba bude u většiny hub i jméno.
5 fotek, 13.9.2017, 162 zobrazení, přidat komentář
15 fotek, 31.8.2017, 37 zobrazení, přidat komentář
11 fotek, loni v létě, 83 zobrazení, přidat komentář
86 fotek, 8.5.2017, 141 zobrazení, 58 komentářů
Když se blížil 8. květen, neměl jsem vůbec představu, kam se vydám, až večer mě napadlo, jet okouknout tohoto pěkného motýla na jižní Moravu. Nevěděl jsem přesně kam, až jsem kdesi vyštrachal, že se také vyskytuje na Vátých píscích u Bzence, a protože mám tohle místo rád, bylo rozhodnuto, Ráno se mi nechtělo moc vstávat, ale přeci jen to dopadlo. A nelituji!Pestrokřídlece jsem nalezl, vyfotil si ho, a navíc ještě přišel k oné přidané hodnotě, kterou zmiňuji již v názvu alba. Co tím myslím zkuste sami posoudit...
17 fotek, 22.5.2016, 103 zobrazení, 31 komentářů | krajina, makro, příroda
Po dvou letech jsem se zase zajel podívat do tohoto zajímavého světlého borového lesíka kousek od Julčína nedaleko Úštěka. Z hlediska orchidejí je to důležitá a velice bohatá lokalita - cca 12 druhů vstavačovitých je tu opakovaně nacházeno téměř každý rok. Kromě orchidejí tu však roste i celá řada jiných zajímavých a vzácnějších rostlin, jako je sasanka lesní, koulenka prodloužená, kociánek dvoudomý, len žlutý, čičorka pochvatá...
13 fotek, 22.4.2016, 61 zobrazení, 12 komentářů | příroda, zvířata
Po dymnivkách a konikleci jarním už zbýval čas jen na krátkou zastávku na syslíékách v Mladé Boleslavi - takže zde je pár cvaků z Radouče :-)

Starší návštěvy jsou zde:
2015
2014 léto
2014 jaro
2013
2012
28 fotek, 27.3.2016, 93 zobrazení, 25 komentářů | makro, příroda
Křivatec český je drobná žlutě kvetoucí rostlinka milující osluněná suchá místa - hlavně teplomilné skalní stepi, jako tomu je na PP Sedlecké skály tyčícími se nad Vltavou. Miluje nízkou vegetaci, nebo ještě lépe mechovitá stanoviště. Je to je dna z našich prvních kvetoucích rostlin (platí celostředoevropsky), která krátce po odkvětu zatahuje do cibulek a listy se objevují až na podzim. U nás se tato rostlina rozmnožuje téměř výhradně jen vegetativně (malilinkaté dceřiné cibulky jsou unášeny spolu s prachem větrem) a plody netvoří.

Až )úplně na konci návštěvy se mi podařilo nalézt alespoň dva v trávě utopené koniklece.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron